درباره من

راه حل هایی برای تاب آوری در صنعت گردشگری در مقابله با کوید ۱۹

 

طبق مقاله ای که در سایت https://www.gaiadiscovery.com/ وجود داره. لیستی از راه حل هایی که برای تاب آوری در صنعت گردشگری در مقابله با کوید ۱۹ در مواجهه با ویروس کرونا پیشنهاد شده گرد آوری کردم تا از این طریق بتونم کمکی به کسب و کارها و ذینفعان این صنعت کرده باشم.

 1. دولت ها در تعدادی از کشورها سعی کرده اند با بسته های محرک اقتصادی، مشوق های مالیاتی و حتی دستمزدهای مشترک حمایتی در جهت پیشبرد کسب و کارها در حمایت خودشون رو نشون بدن.
 2. درخواست اجاره و بازپرداخت وام بازپرداخت در برخی مشاغل نمونه دیگه­ای از این اقدام و راه حل هست.
 3. تعدیل نیروی انسانی هم کار درستی در این شرایط نیست. چرا که امروزه تعلیم و نگه داشت نیروی کار بسیار سخت و دشوار هست. ولی با کم کردن دستمزد و حقوق کارکنان میشه از پس این مشکلات و بحران دور ماند. این فرصتی هست برای برندینگ شرکت مد نظر و نشان دادن حسن نیت خود بین کارمندان و سایر اعضا.
 4. یکی دیگه از پیشنهادات اینه که کارکنان خودمون رو در جهت کسب مهارت های جدید در حالیکه مشغول کار هستن تشویق کنیم .(منظور آموزش های آنلاین و وبینار است)
 5. یکی دیگه از روش ها و تاب آوری حمایت از کسب و کارا و پیش خرید محصولات یا خدمات اونا با قیمت کمتر در دوران کرونا هست. از این رو، در حوزه­‌ی گردشگری تمامی اقامتگاهها، هتل ها و بومگردی ها میتونن از این فرصت استفاده کنن تا بتونن محل خودشون رو پیشاپیش اجاره بدهند با این روش هم گردشگر و هم مسافر از این فرصت استفاده میکنن. این یک بازی برد-برد برای کسب و کارها در حوزه ی گردشگریه. به این صورت که تمامی اپراتورهای تور ، تفرجگاه و هتل را در یک طرح “برنده-برنده، «اکنون پرداخت کنید، بعداً سفر کنید» استفاده می‌کنند. باید اضافه کنم این مدل پیشنهادی برای خیلی از کسب و کارهای دیگه هم قابل استفاده است و تنها مختص حوزه‌ی گردشگردی نیست.
 6. از جمله­ روش هایی که بسته به نوع بیزنس میشه انجام داد آنلاین کردن و فروش محصولات از این طریق هست. کسانی که در صنعت گردشگری مشغول هستن و محصولات و صنایع دستی دارن، میتونن از این روش و بوسیله وبسایت‌شون و یا از طریق سوشیال مدیا برای فروش خدمات و محصولاتشون استفاده کنند.
 7. از اونجایی که هیچکس نمیدونه کی قراره از شر این ویروس همه‌­گیر خلاص بشیم و کی صنعت گردشگری به حالت اولیه برمیگرده، لازمه که بیش از پیش با مشتریانمون در ارتباط باشیم و  ارتباط بگیریم و تو دیدشون باشیم.
 8. یکی دیگه از روش هایی که در فضای آنلاین میشه ازش استفاده کرد بهره مندی از استـوری تلیـنگ برای گفتن خاطرات سفرهای خودتون و تورهای که اجرا کردین هست. سعی کنید داستان هایی از تجربیات تور منحصر به فرد و برخورد حیوانات وحشی را بگین. از مبارزات، شکستها و پایداری در حفظ و حراست از طریق گردشگری.
  همه عاشق داستانها و  گوش دادن به آنها هستن.
  “کاری که خودم از زمانی که ویروس کرونا شروع شد انجام دادم، داستانسرایی و معرفی  روستاهای گردشگری ایران در قالب ایرانشناسی در ۳۰ شب بود که بهش پرداختم و معرفیشون کردم.
  با اینکار من در واقع هم داستانسرایی کردم و همچنین یک فعالیت با عنوان بازاریابی مقصد انجام دادم. با اینکار عاشقان این صنعت رو با قدرت داستانسرایی برای مقاصد گردشگری روستایی بازاریابی، آشنا و تشویق به سفر پس از این همه‌گیری کردم.
 9. روش دیگه‌ استفاده از تورهای مجازی فرهنگ و هنر گوگل که با ۲۵۰۰ موزه وگالری در سراسر دنیا همکاری کرده دیدن کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *