درباره من, یاد گرفتنی ها

هدف از گردشگری چیست

امروزه نقش گردشگری و جهانگردی بر اقتصاد و فرهنگ کشورها از اهمیت زیادی برخورداره. گردشگری تو دنیای امروزی با اهداف گوناگونی دنبال میشه.
یه سری از افراد بعنوان تجارت(سفرهای کاری) یه سری بعنوان تفریح(سفرهای تفریحی) و یه سریای دیگه بعنوان زیارت(سفرهای زیارتی) سفر بعنوان حضور در گردهمایی‌ها و نشست‌های بزرگ سیاسی و بین‌المللی(سفرهای دیپلماتیک) سفر بعنوان تماشای مسابقات المپیک(سفرهای ورزشی) و … امروزه بخش عمده‌ای از سفرهای ما را تشکیل می‌دهد. در جوامع مذهبی‌تر. شرکت در گردهمایی‌های بزرگ مذهبی مانند حج یا بازدید از زیارتگاه‌های مختلف، در دسته‌ی سفرهای زیارتی قرار می‌گیرند. در واقع میشه گفت هر کسی با توجه به سبک سفر مورد علاقش و علایقی که داره اهدافی خاصی رو دنبال میکنه.

این اهداف میتونه شامل: دیدنی مقاصد جدید یا تست و تجربه‌ی غذاهای جدید و متنوع، آشنایی با فرهنگ و رسم و رسوم وسنت های بومی و محلی کشورها و شهرهای دنیا باشه. از طرفی بعضی از افراد به دلیل دیدن مناطق طبیعی و دیدن موزه‌ها و آثار تاریخی، شرکت در کنسرت و تئاتر یا رویداد فرهنگی خاص سفر میکنند و همچنین میتونه آشنا شدن با مناطق و فرهنگ و تاریخ کشور و شهر مد نظرمون باشه.
اهداف دیگه ای مثل دیدن دوستان و آشنایان، مذاکره برای تبادل فرهنگی بین کشورها.

سفرهای ورزشی

به طور کلی گردشگری ورزشی، یکی از مهم‌ترین انواع سفره که در دهه‌های اخیر پیشرفت و گسترش زیادی  کرده . اشتیاق افراد برای تماشای رویدادهای بزرگ ورزشی، باعث می‌شه که مسافت‌های طولانی رو سفر کنند و حتی به کشورهای بسیار دوردست برن.
هدف از سفرهای ورزشی ممکن است یکی از موارد زیر باشد:

۱) شرکت در یک رویداد ورزشی به عنوان تماشاگر

۲) شرکت در یک رویداد ورزشی به عنوان ورزشکار

۳) سفر به مناطق دیگر برای یادگیری یک ورزش خاص.

سفر کاری

همانطور که از اسمش مشخصه، این سفر با اهداف کاری انجام میشه. این سفرها معمولا از طرف شرکت‌ها و کارفرمایان برنامه‌ریزی می‌شن سفر تفریحی نیستند گرچه ممکنه در بین فعالیت‌های کاری، تفریح و بازدید از جاذبه‌ها هم مورد توجه قرار بگیرد.

سفر کاری ممکن است یکی از اهداف زیر را داشته باشد:

۱) دیدار با مشتریان یا تامین‌کنندگان

۲) بازدید از شعبه‌های دیگر شرکت

۳) شرکت در کنگره‌ها و تلاش برای توسعه‌ی حرفه‌ای

۴) بازاریابی و معرفی محصولات جدید

۵) بازدید از پروژه‌ها و اطلاع از روند پیشرفت آنها

و…

سفر زیارتی

یکی از انوع سفرها که تو کشور ما ایران هم خیلی رایجه سفرهای زیارتیه تو جوامع مذهبی مثل ایران، هدف این نوع سفرها، سر زدن به زیارتگاه‌ها، معابد، مساجد، امامزاده‌ها و… هست. یکی از بزرگترین سفرهای زیارتی دنیا، سفر حج هست که در و  تو اون میلیون‌ها مسلمان از سراسر دنیا در یک تاریخ خاص خود را به مکه می رسونن. حتی در ادیان دیگر هم سفر زیارتی برای حضور در معابد رایجه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *