درباره من, یاد گرفتنی ها

هاستل چیست؟ هاستل فضایی اشتراکی برای اقامت!

هاستل فضایی اشتراکی برای اقامت!

 

خب شاید این اسم براتون خیلی آشنا نباشه، این بخاطر اینه که تو ایران ما هاستل نداشتیم.

تازه چندساله که یه تعداد هاستل تو شهرهای مختلف ایران شروع بکار کردن. پس قراره از این به بعد بیشتر اسمشو بیشتر بشنوید.

به نظر خودم نزدیک ترین چیزی که میشه به هاستل اطلاق کرد مسافرخونه باشه، البته قطعا این مثالی بیش نیس و من این یه مورد رو که ممکنه برا همتون اتفاق افتاده باشه رو براتون نقل میکنم تا یه ذهنیتی پیدا کنید.

بذار واضح تر بگم نمیدونم تا حالا با هیئت مشهد رفتین یا نه؟ اون زمانی که من رفتم

یه سری مسافرخونه میگرفتن که هر اتاقشو بین چند نفر به اشتراک میذاشتن که آشپزخونه و حمام دستشویی هم اشتراکی بود و همه ی زائرها تو یه فضای عمومی با هم پخت و پز میکردن و از دستشویی و حمام استفاده میکردن.

هاستل هم فضاش شبیه اون چیزی هست که بالا گفتم البته بازم تاکید میکنم اون یه مثال بود برای درک موضوع و ذهنیتتون. میددونین که تو مثال مناقشه نیست. تو خیلی از کشورایه دنیا، اقامتگاه‌هایی به اسم هاستل (Hostel) وجود داره که مث همون مسافرخونه مشهدی ما، فضا اشتراکی هست.

خیلی از گردشگرا و بک پکرا(کوله به دوش ها) از کشورهای مختلف تو هاستل دورهم تو یه فضای گرم و صمیمی دور هم جمع میشن و از اون استفاده میکنن.

اگه تا اینجا خوب منظورمو گرفته باشی کل مسیر رو رفتی و فهمیدی قضییه چیه.

هاستل دقیقا هیمنه یه فضای اشتراکی برای اقامت.

فضای اشتراکی برای اقامت ینی چی؟

(امکانات هاستل)

آشپزخونه همراه با وسایل پخت و پز، یخچال، ماشین لباسشویی

حمام، دستشویی، تلویزیون، اینترنت و …

تو این فضا شما میتونی برا خودت غدا درست کنی و حتی امکان اینو داری که تجربه خوردن غذاهای سایر کشورابه دیگه رو که هم اتاقی هات و بقیه گردشگرا درست کردن رو امتحان کنی و همچنین اونا از غذای تو. راستی وقتی غذاتو خوردی باید ظرفت غذاتو بشوری بزاری سرجاش تا بقیه هم استفاده کنن. اونجا کسی نیست اینکارو برات بکنه و این وظیفه ی توعه.

تازه این یکی از مزیت های استفاده از هاستله که پیشنهاد میشه، البته ناگفته نماند وقتی وسیله تو یخچال یا خارج از یخچال میزاری باید روش اسمتو بزنی تا بقیه نخورنش هاهاها. این یکی از قوانینشه که تقریبا تو همه ی هاستل ها هستش.

معمولا صبحانه روی همه هاستل هایی که رزرو میکنین رایگانه.

از اینترنت هم میتونین استفاده کنین پسوردشم معمولا وقتی وار هاستل میشین رو دیوار رو یه برگه نوشته شده

اگه نبود از مدیر هاستل بخوا تا رمزو بهتون بده تا استفاده کنید و حالشو ببرید.

زمانی که هاستلین همیشه سعی کنین با بقیه جهانگردا آشنا شین و از تجارب همدیگه استفاده کرده و از در کنار هم بودن لذت ببرد و استفاده ، چون بهترین جا برای تبادل اطلاعات و آشنایی با سایر فرهنگ ها، سنت ها و … هست.

و این جمله همیشه از بزرگمهر یادت باشه که گفته”همه چیز را همگان دانند و همگان، هنوز از مادر نزاده اند”

پس از فرصت استاده کن و از تجارب هرکسی که میتونی استفاده کن.

هزینه ی اقامت در هاستل

بطور کلی هزینه های اقامت در هاستل نسبت به هتل پایین تره .

قیمت پایین هاستل با توجه به مواردی که در بالا بهش اشاره کردم، بخاطر سرویس هایی هست که معمولا بین گردشگرا اشتراکیه.

برای مثال، من برای خودم و دوتا ازدوستانم که تو مهر ۹۶ همراه من به ارمنستان اومده بودن یه تخت یه نفره و یک تخت دو نفره رو تو یه اتاق به قیمت ۱۱۹ هزار تومن برای یه شب اقامت اجاره کردیم که صبحانه هم روش بود.

البته ناگفته نماند که اگه فضای اشتراکی رو دوس نداشتین، میتونین برا خودتون که ممکنه با همسرتون، دوس دخترتون و یا دوستتون بودین اتاق جداگونه بگیرین.

در این صورت قیمت اتاق جداگونه نسبت به اتاق اشتراکی یه خورده بالاتر خواهد رفت که در نهایت با مقایسه با هتل بازم کمتر و مناسب تر.

در تور ها و سفرهای گردشگری که با آرش لند تجربه میکنید مطمعنا از این صمیمیت هاستل هم برخوردار خواهید شد هاستل به دلیل اشتراکی بودن دارای جو صمیمانه و دوستانه ای نیز میباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *