درباره من, یاد گرفتنی ها

مـزایای گردشگری؟

از اونجایی که گردشگری سومین  صنعت درآمدزا تو دنیاست خواستم چند مورد از مزایای این صنعت رو براتون بگم.

۱-کمک به امنیت و صلح جهانی:

گردشگران باید در پایه ریزی صلح پایدار و استحکام تفاهم روابط بین ملتها از طریق حسن رفتار شرکت داشته باشند.
امروزه دولتها به این نکته کاملا واقفند که گردشگری علاوه بر سود آوری می تونه باعث امنیت بشه و در نتیجه به امنیت و صلح پایدار برسه .
همون جور که نقش گردشگری در مبانی وحدت و صلح جهانی بارز است، در منشوری که در سال ۱۹۹۹در مجمع عمومی سازمان گردشگری و هچنین در سال ۲۰۰۱ در مجمع عمومی سازمان ملل متحد جهت فقر زدایی و همچنین گسترش روابط ملتها و بهتر شدن شرایط اقتصادی تاکید شده است به تصویب رسید.

۲-اشتغال زایی:

کاهش نرخ بیکاری

ورود ارز خارجی به کشور، تحول را در اقتصاد منطقه

رفته رفته و بصورت تدریجی، ساکنان و جوامع محلی نیز از تسهیلات گردشگران استفاده می کنند و استانداردهای زندگی شان بالا میره.

گردشگری تنها صنعتیه که میتونه برای کلیه اقشار جامعه شغل ایجاد کنه. از هر ۱۲ نفر، ۱ نفر، تو این صنعت مشغول به کاره.

خیلیا تو این صنعت از این راه پول درمیارن و کسب درآمد دارن مثل: راننده تاکسی ها، مغازه دارا، رستوران دارا، تورلیدرها، هتل دارا، جوامع محلی و هر کسی که به نحوی با این شغل در ارتباط هست.

۳-رشد فرهنگ و هنر:

گردشگری، محرکی برای حفظ میراث فرهنگی جامعه و منطقه میشه.

باعث میشه سنت ها، رسم رسوم ها و مراسم های فراموش شده به منظور ارائه به گردشگرا مجددا احیا بشه.

تسهیلات و زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی در مقصد شکل می گیره.

غرور محلی در ساکنان جوامع نمود پیدا می کنه.

گردشگر وقتی به محلی غیر از محیط خودش وارد میشه تفاوتهای زیادی رو میبینه و ممکنه این تغییرات از یک طرف مربوط به معماری باشه و از طرفی دیگه مربوط به فرهنگ اون محیط و سمبل های فرهنگی مثل: لباس، غذاهای جامعه میزبان، رقص، رنگو  فرهنگ،سنت و رسم و رسوم ها این کار باعث میشه گردشگرا با مقایسه دو مکان و درک تفاوت های اون به سوی تعالی و تکامل بیشتر برن و چیزهای جدیدی رو تجربه و یاد بگیرن.

۴- محیط زیست:

یکی از مزایای گردشگری کمک به محیط زیسته، چرا که با درک فرهنگ گردشگری و توسعه پایدار و احترام به طبیعت دارای آلایندگی کمتری نسبت سایر صنایع هست و بخاطرهمینم به صنعت بدون دود معروف شده.

از اونجایی که مناطق طبیعی، یکی از منابع درآمدزای جوامع میزبان و مقصد هست، سعی و تلاش در حفظ و نگهداری منطقه با جدیت بیشتری دنبال میشه.
همچنین به منظور رفاه حال گردشگران نظافت منطقه نیز بیشتر و افزایش پیدا میکنه.

یک دیگه از مزایای گردشگری در حوزه ی محیط زیستی، اطلاع از دغدغه های محیطی و به سبب اون توجه بیشتر و بهتر برای حل اون خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *