تورها, درباره من

staycation چیست

طبق فرهنگ لغت کمبریج ، این به معنای تعطیلاتی هست که شما به جای سفر به مکان دیگه ، در خانه یا در نزدیکی خانه خودتون می گذرونید.
در واقع Staycation : از دو واژه ی  Stay و  vacation تشکیل شده که به معنی داشتن تعطیلات و تفریح در خانه است. اگر کسی پول کافی برای رفتن به مسافرت و اقامت در هتل نداره می تونه خانه و اتاق خود را با کمترین هزینه به یک هتل خوب تبدیل کنه در طول اقامت خود در  ابن خانه  احساس به شما دست می دهد که شما کیلومتر ها از خانه دور شده و به مسافرت رفته اید. به عبارت دیگه دوره ای که طی اون به شخص یا خانواده‌ای در خونه و در فعالیت های خانگی مثل: فیلم دیدن، آشپزی، موزیک شنیدن و… می پردازه.

طبق فرهنگ لغت کمبریج ، این به معنای تعطیلاتی است که شما به جای سفر به مکان دیگری ، در خانه یا در نزدیکی خانه خود می گذرانید.

با این وجود، این نوع تعطیلات و یا اقامت برای دانش آموزان یا مسافران و گردشگرانی کم بودجه‌ی کمی دارن مناسب نیست.
در واقع این نوع اقامت، یک روش اکولوژیکی برای گذراندن تعطیلات در نزدیکی خانه شما است.

این مترادف و مساویست با آلودگی کمتر ، صرفه جویی در هزینه و مشارکت نکردن در هرج و مرج قریب الوقوع که در برخی از مناطق توریستی جهان رخ میده. حتی روشی است که در میشه از آن در دوران کرونا انجامش داد و از بودن در خانه و نزدیکی خانه مان لذت برد. در مقاله ای که در این خصوص گردشگری در پسا کرونا راهکارهایی که کارشناسان و فعالین این صنعت پیش بینی و جمع آوری کردن رو می تونین مطالعه کنین.
بیایید نگاه دقیق تری به استیکیشن staycation داشته باشیم.
ابن اصطلاح و مفهوم در زمان بحران سال ۲۰۰۸ ایالت متحده آمریکا ایجاد شد و در واقع بدنیا اومد.

به همین دلیل بسیاری از خانوارها مجبور شدند هزینه های خودشون را محدود کرده و در نتیجه بودجه تعطیلات خودشان را محدود کنن.

در نتیحه‌ی این کار و کمبود پول برای مسافرت به خارج از کشور بسیاری از افراد دوباره شروع به کشف دردسترس ترین محیط اطراف خود کردند.

در عین حال ، آگاهی از اثرات زیست محیطی گردشگری به ویژه  نگرانی ها در مورد تأثیرات حمل و نقل، بیش از حد افزایش یافت.

و این تصور نیز وجود دارد که برخی از شهرهای اصلی (خارج از کشور) به طور فزاینده ای با ازدحام جمعیت روبرو هستند مثل: بارسلونا ، ونیز و …
استی کیشن stycaion به عنوان یک راه حل عالی برای چالش های ذکر شده  بالا به نظر می رسد. این یک روش عالی برای گذراندن تعطیلات شاد است
و در عین موجب مدیریت هزینه ها و کمک به محیط زیست می شود.در حقیقت، ماندن در خانه، بودجه اقامت را از بین می برد. (۱۵ درصد بودجه متوسط ​​خانوارها در تعطیلات و حمل نقل)

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *