یاد گرفتنی ها

گردشگری چوبر

گردشگری چوبر

آیا میخواهید تعطیلات خود را با خانواده در مناطق زیبا و بکر جنگلی بگذرانید؟ به گذران اوقات خود در محیط طبیعی و زیبا کنار دریا و جنگل اهمیت می دهید.  در  این نوشتار  می خواهیم شما  را با شهر بسیار زیبای گردشگری چوبر واقع در بخش حویق تالش آشنا نماییم.

چوبر شهری هست که می توانید در آن طبیعتی بکر و دست نخورده ای از سواحل و جنگل های هیرکانی با پوشش  گیاهی منحصر بفرد را  در آن پیدا کرده و ازآن لذت ببرید

موقعیت جغرافیایی شهر چوبر

چوبر شهری از توابع شهرستان تالش بخش حویق که در استان گیلان قرار دارد. اگر بخواهیم موقعیت جغرافیایی شهر چوبر را شرح دهیم باید بگوییم چوبر از سمت شمال با شهرستان آستارا از طرف جنوب با شهرستان تالش و از غرب با رشته کوه های استان اردبیل، تالش و از شرق با دریای خزر  همسایه است. از جاذبه های شهر چوبر به طبیعت بکر آن و ییلاقاتی که وجود دارد می شود اشاره کرد.

وقتی از طبیعت بکر  چوبر سخن می گوییم شهری را در نظر بگیرید که بین جنگل های سرسبز هیرکانی و دریای خزر قرار گرفته است.

معنی شهر چوبر

با توجه به این که شهر چوبر در منطقه جلگه ای قرار داشته و رود خانه های پر آب و خروشانی متعددی هم در داخل شهر و روستاهای همجوار وجود دارد و به سبب قرار گرفتن جنگل های هیرکانی و اهمیت درختان این منطقه اهالی روستا برای استفاده از چوب های درختان در صنایع مختلف که به سال های خیلی دور بر می گردد اقدام به قطع درختان کرده و بواسطه سنگین بودن درخت ها، آنها را به وسیله جریان آب رود خانه  به پایین دست انتقال می دادند.  به همین دلیل  نام شهر چوبر بر گرفته از چوب + بر یعنی جایی که چوب ها یا الوار به وسیله آب انتقال و حرکت داده می شده است نام گرفته است.

محصولات چوبر

از محصولات که میتوان در شهر چوبر  به آن اشاره کرد میوه کیوی، برنج و عسل طبیعی است. میوه کیوی از جمله میوه های  پر محصول این شهر و منطقه تالش به حساب می آید که رشد  اقتصادی منطقه طی ۱۵ و ۲۰ سال اخیر کمک فراوان کرده است. یکی دیگر از محصولات مهم شهر چوبر کشت برنج های مرغوب است.با توجه به این که منطقه دارای آب و هوای مطلوب است برای پرورش زنبور عسل و به سبب آن برداشت عسل های مرغوب و طبیعی معروف است.

جاذبه های گردشگری چوبر

آبشار ریشو: یکی از جاذبه های زیبای گردشگری  چوبر آبشار زیبا و محصور به درختان انجیل و انجیلی ،آزاد ، نمدار و غیره می باشد که در ان منطقه به دلیل وجود اب و هوای معتدل و خنک و بارانی منطقه ای رویایی  که همیشه دارای مه بوده و از محدود مناطقی می باشد که تنها در فیلمها دیده می شود . دیدن این منطقه از پیشنهادات ما به شما گردشگران که خواهان  سفر به شمال می باشید هست.

جاده ال کوفه یا ال کیوی :  یکی از جاده های معروف شهر چوبر  که از روستای دروار محله می گذرد و با عبور ان می توانید زیبایی طبیعت را به صورت واضع ببینید.

در فصل پاییز می توانید دنیای رنگارنگی از درختان انجیلی و افرا  و سایر درختان هیرکانی رو ببینید و لذت ببرید

برای مطالعه ادامه نوشتار در خصوص جاذبه های این شهر زیبا می توانید اینجا را کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *